Upamiętnienia
Władysław Stasiak patronem budynku dydaktycznego AWL
30 września 2020 r.
Władysław Stasiak został patronem budynku dydaktycznego Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Doceniono jego zasługi w walce o wolność i w służbie publicznej. W uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej w budynku uczestniczyli pani Barbara Stasiak, minister obrony narodowej oraz szef BBN.
Konkurs o nagrodę im. Władysława Stasiaka
4 kwietnia 2020 r.
5 kwietnia 2020 r. o godz. 15.00 w Starym Klasztorze we Wrocławiu odbyć miały się przesłuchania w konkursie o nagrodę im. Władysława Stasiaka. Wydarzenie organizowane jest w ramach specjalnego koncertu pt. „ŹRÓDŁO” - PRZYJACIELE ŚPIEWAJĄ JACKOWI KACZMARSKIEMU. Z powodu pandemii COVID-19 konkurs odbędzie się w innym terminie.
22 listopada 2018 r.
W Pałacu Prezydenckim odbyła się promocja publikacji poświęconej Władysławowi Stasiakowi. W uroczystości wzięli udział bliscy, przyjaciele oraz współpracownicy ministra, w tym Prezydent RP Andrzej Duda.
15 marca 2017 r.
W rocznice 51. urodzin w Pałacu Prezydenckim spotkali się bliscy i współpracownicy śp. ministra Władysława Stasiaka. Swoimi wspomnieniami dzielił się Prezydent Andrzej Duda, małżonka Władysława Stasiaka, Barbara oraz najbliżsi przyjaciele.
Ponowny pochówek
śp. Władysława Stasiaka
3 sierpnia 2017 r.
3 sierpnia 2017 br. na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbyła się uroczystość ponownego pochówku ministra Władysława Stasiaka.
11 października 2016 r.
Sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński i Barbara Stasiak dokonali uroczystego nadania auli wykładowej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie imienia Władysława Stasiaka. Podczas uroczystości, w której uczestniczyli zastępca szefa BBN minister Jarosław Brysiewicz, odsłonięto tablicę upamiętniającą byłego szefa MSWiA i BBN.
11 kwietnia 2016 r.
Prezydent Andrzej Duda odsłonił na budynku BBN tablicę upamiętniającą szefów Biura Władysława Stasiaka oraz Aleksandra Szczygło, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.
9 kwietnia 2016 r.,
W sobotę 9 kwietnia 2016 r., w przeddzień 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Ossowie odsłonięto pomnik śp. Władysława Stasiaka. Uroczystego odsłonięcia w „Panteonie Bohaterów” w Sanktuarium Narodowym, w dolince 96 Dębów Smoleńskich dokonali: Pani Barbara Stasiak, szef BBN Paweł Soloch i abp Henryk Hoser.
15 marca 2016 r.
Minister Mariusz Błaszczak i Barbara Stasiak odsłonili w MSWiA tablicę upamiętniającą Władysława Stasiaka. Jego imię otrzymała również sala konferencyjna. Były minister spraw wewnętrznych i administracji oraz szef BBN i KPRP obchodziłby 15 marca 2016 r. 50. urodziny.
9 marca 2016 r.
W MSWiA uruchomiony został rządowy „Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Zadaniem Programu jest zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, szczególnie poprzez tworzenie lokalnych systemów bezpieczeństwa.
NIK przyznaje nagrodę im. Władysława Stasiaka
25 marca 2015 r.
Władysław Stasiak z wizją i odwagą, ponad politycznymi podziałami, zmieniał otaczającą go rzeczywistość, krok po kroku, na bardziej przyjazną dla obywateli. Osobom reprezentującym właśnie taką postawę, niezależnie od dziedziny, jaką się zajmują, NIK postanowiła co roku przyznawać nagrodę imienia Władysława Stasiaka.
Koncert poświęcony pamięci Władysława Stasiaka
12 maja 2012 r.
12 maja 2012 r. w kościele akademickim św. Anny w Warszawie odbył się koncert poświęcony pamięci Władysława Stasiaka. Wystąpili: zespół Trebunie-Tutki, Michał Kulenty i Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dyrekcją Janusza Dąbrowskiego. Koncert zainicjowali pani Barbara Stasiak i ks. Jacek Siekierski rektor Kościoła Akademickiego św. Anny.
30 lipca 2011 r.
Uczestnicy VIII Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” po raz pierwszy ubiegali się o nagrodę im. Władysława Stasiaka – szefa Kancelarii Prezydenta RP, wieloletniego pracownika NIK, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.
25 marca 2011 r.
Publikacja KSAP przedstawia sylwetkę Władysława Stasiaka. Był on nie tylko absolwentem Pierwszej Promocji i pierwszym prezesem Stowarzyszenia Absolwentów KSAP, lecz także lubianym i cenionym przez słuchaczy wykładowcą z zakresu bezpieczeństwa narodowego.
Władysław Stasiak „Zasłużony dla Warszawy”
9 września 2010 r.
11 ofiar katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem - w tym Władysław Stasiak - zostało pośmiertnie odznaczonych wyróżnieniem Zasłużony dla Miasta Warszawy. Odbierając wyróżnienie żona ministra Władysława Stasiaka Barbara Stasiak, podziękowała za dostrzeżenie pracy na rzecz Warszawy. Jak dodała, lata poświęcone Warszawie były latami trudnymi i pełnymi wyzwań, ale też satysfakcji, bo pokazywały, że można zmieniać rzeczywistość i robić coś dla innych.
Tablica oraz honorowe obywatelstwo Wrocławia w hołdzie Władysławowi Stasiakowi
28 czerwca 2010 r.
W czerwcu 2010 r. Władysław Stasiak został pośmiertnie uhonorowany przyznaniem honorowego obywatelstwa miasta Wrocław. Odsłonięto także poświęconą mu pamiątkową tablicę.
Sala imienia Władysława Stasiaka w KSAP
28 kwietnia 2010 r.
28 kwietnia 2010 r. w Krajowej Szkole Administracji Publicznej odbyło się uroczyste nadanie sali imienia Władysława Stasiaka.