top of page
15 marca 2017 r.

Wieczór wspomnień ministra Władysława Stasiaka

W rocznice 51. urodzin w Pałacu Prezydenckim spotkali się bliscy i współpracownicy śp. ministra Władysława Stasiaka. Swoimi wspomnieniami dzielił się Prezydent Andrzej Duda, małżonka Władysława Stasiaka, Barbara oraz najbliżsi przyjaciele.

Władysław Stasiak był ostatnim szefem Kancelarii Prezydenta RP w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego, wcześniej szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz wiceprezydentem m. st. Warszawy.  Zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie pod Smoleńskiem.

Prezydent wspominając czas wspólnej pracy w Kancelarii Prezydenta RP podkreślał, że Władysławowi Stasiakowi zawsze przyświecała idea propaństwowa. Był on oparciem dla swoich współpracowników i cieszył się szacunkiem, którym darzyli go zarówno przyjaciele, jak i osoby o zupełnie odmiennych poglądach politycznych.  

  

Podczas wieczoru wspomnień wystąpili również Monika Chrzanowska i Paweł Ruszkowski - laureaci nagrody im. Władysława Stasiaka na Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”.

​​Źródło: BBN, fot. prezydent.pl

bottom of page